KAROSÉRIA

VITAJTE

Sekcia pre záujemcov o certifikát - ŠPECIALISTA NA KAROSÉRIU®

Ako sa odlíšiť od ostatných prevádzok? Túto otázku si kladú mnohí podnikatelia. Zväz autoservisov SR priniesol novú možnosť, ktorá vám pomôže získať konkurenčnú výhodu.
Naši odborníci vám poradia, ako na dnešnom preplnenom trhu vyniknúť formou OCENENIA.

Stačí sa obrátiť na nás a získať certifikát, s ktorým získate navyše cenné rady a školenia. Certifikát „Špecialista na karosérie" je osvedčenie (značka) pre opravy automobilov podľa najnovších postupov. Informácie pochádzajú priamo od výrobcov vozidiel a rovnako zahŕňajú novinky v oblasti legislatívnych pravidiel, ktoré túto oblasť opravy-karosérií regulujú od roku 2022. V praxi to znamená, že kvalifikovaní špecialisti môžu prezentovať spoločnú hodnotovú pečať alebo značku pri práci s karosériami. Certifikácia servisov zaručuje odborné opravy karosérií s požadovanou kvalitou a technologickým vybavením a servis, ktorý ju nezíska, by nemal opravovať moderné karosérie súčasných vozidiel. Cieľom CERTIFIKÁCIE OPRAVOVNÍ je definovať kritériá pre prácu a kontrolovať priebežne tieto podmienky. Zámerom Zväzu autoservisov SR je sumarizácia týchto kritérií od jednotlivých výrobcov automobilov a nastavenie kritérií pre opravy karosérií vozidiel všetkých značiek s ohľadom na platnú legislatívu.

Certifikát umožní opravovniam stať sa viditeľnejšími pre koncových zákazníkov a zároveň im poskytne garancie pri opravách karosérie, že o vozidlo je postarané s remeselníckymi skúsenosťami.

Certifikácia opravovne je vždy na žiadosť a je ocenením pre remeselníka – jeho hrdosti a cti k remeslu.

Prosíme, venujte pozornosť jednotlivým krokom, ktoré sú nevyhnutné na dosiahnutie splnenia podmienok. Celkovo existujú štyri kroky, cez ktoré vás detailne prevedieme. Ak ich úspešne absolvujete, ZVÄZ AUTOSERVISOV SR vašej firme udelí certifikát ŠPECIALISTA NA KAROSÉRIE.

Autorské práva vyhradené (c) 2024

zdroj: ZA-SR

1 – KROK   Mať alebo získať príslušné vzdelanie auto-karosár +  následne zváracie kurzy na požadované metódy zvárania
Opravári – Regulácia tohto remesla a odborné dopĺňanie vzdelania v oblasti opráv karosérie je nevyhnutné a má kľúčový význam. Nové trendy v automobilovom priemysle si vyžadujú špecifické znalosti a schopnosti, ktoré sa zameriavajú na opravy karosérie v blízkosti technológií elektrického pohonu a vysokonapäťových systémov. Oprava karosérie elektromobilu je nová výzva pre spoločnosti, ktoré sa zaoberajú opravami vozidiel po nehodách a ich servisom. Preto je dôležitá kvalifikácia zamestnancov, ale zároveň sme úspešne stanovili základné kritériá pre opravy karosérií aj elektrických vozidiel viacerých značiek.
2 – KROK (Povinné 1-dňové pracovné školenie s ukážkami výmeny prvkov)
Zapojte sa do výmeny prvkov karosérie a spoznajte odporúčané a predpísané typy napojenia dielov. Naučíte sa rozoznávať druhy použitej ocele, spoznáte výkresové značky zvarov, požadované teploty a čas zvárania pre jednotlivé materiály, použitie karosárskeho náradia, práce na rovnacom ráme a mnoho ďalšieho. Naše pracovné školenie v montérkach vás priamo zasvätí do remesla! S našimi odbornými lektormi získate jedinečnú príležitosť nadobudnúť praktické skúsenosti. Dôležitým bodom je prenos poznatkov, ktoré chceme zabezpečiť pre naše členské spoločnosti. Samozrejme, budeme pripravovať aj nadstavbové špeciálne kurzy v spolupráci s automobilkami.
3 – KROK (Náradie/výbava do servisu s povinnosťami kalibrácie)
Porovnajte si svoju výbavu autoservisu so zoznamom stanoveného náradia v kritériách certifikácie. Niektoré náradie pre auto-karosára sa pravidelne kalibruje. V dnešnej dobe predĺžených záruk len ozajstný majster-remeselník môže dať na svoju prácu predĺženú záruku. Všetci vaši zákazníci túžia po istote a vy máte možnosť im ju poskytnúť. Servis potrebuje moderné technológie, aby ste mohli s dôverou a efektívne opravovať moderné automobily. Tvoríte tak silný základ pre budúcnosť svojho podnikania.
4 – KROK (Certifikát + pridelenie  reklamného LOGA)
Ak splníte všetky predchádzajúce 3 kritériá, bude vám udelený CERTIFIKÁT - ŠPECIALISTA NA KAROSÉRIU® a s ním spojené licencované používanie loga ŠPECIALISTA NA KAROSÉRIU - SERVICE®. Kto má záujem zapojiť sa do systému odborných remeselných dielní špecialistov na opravy karosérií, môže si vyplniť prihlášku nižšie + je potrebné uhradiť registračný poplatok.
Certifikačná prihláška – ŠPECIALISTA NA KAROSÉRIU® + Reklamné LOGO® 

Autorské práva vyhradené (c) 2024

Certifikát ŠPECIALISTA NA KAROSÉRIU® + LOGO na označenie autoservisu

Odošleme kritériá certifikácie pre CERTIFIKÁT a reklamné LOGO
79
90
  • Certifikačný registračný poplatok
  •  
VÝHODNÉ

budete presmerovaný na platobnú bránu

Prihláška